Yeni trend: Doğal görünüm

11 yıldır insanları daha güzel ve sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için hizmet veren Dr. Yasin Çobanoğlu, estetikteki değişen bakış açılarını AYIŞIĞI Dergisi’ne anlattı. Tüm dünyada artık doğal uygulamaların kabul gördüğünü vurgulayan Çobanoğlu, “Kişiyi 10 yaş daha genç göstermek değil, yaşının en iyisi haline getirmek ve bunu doğal şekilde yapmak önemli. Hayal satmıyoruz” dedi.

Yeni trend: Doğal görünüm
  • 01 Ocak 2018, Pazartesi 3:34

Lara bölgesinde bulunan Almina Polikliniği ve Konyaaltı Bölgesi’nde bulunan Almina Estetik Merkezi’nde hastalarını daha güzel ve sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için hizmet veren Dr. Yasin Çobanoğlu, AYIŞIĞI Dergisi’ne estetikteki yeni trendleri anlattı.

70 yaşındaki birisi 40 yaşındaki insanin sahip olduğu elmacık kemiğine sahip olamayacağına dikkat çeken Çobanoğlu,  “Yanaklara dolgu vererek gençleştirme olabiliyor ama cildin bütünü değerlendirmezseniz çok garip bir görüntü ortaya çıkıyor. Estetikle ilgili önceliğimiz bütünsel yaklaşım ve öncelikle doğal bir görünüm olmasıdır” diye konuştu.

 

 

Okuyucularımıza kendisini tanıtır mısınız?

İsmim Yasin Çobanoğlu, 1977 Konya doğumluyum. 1995 yılında Antalya’ya, tıp fakültesinde okumaya geldim ve o tarihten bu yana Antalya’dayım. 2001 yılında mezun olduktan sonra sağlık turizminde çalıştım. 2006 yılından estetik dalına geçiş yaptım. Manavgat’ta bir merkezin sorumlu müdürlüğünü yaptım. 2007 yılında Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı olarak Almina Estetik’i kurduk. Önce güzellik merkezi olarak açmıştık. 2009 yılında Konyaaltı bölgesine de hizmet vermek amacıyla orada bir şubemizi açtık. 2010 yılında yapılan düzenlemeyle Sağlık Bakanlığı ruhsatlarımızı estetik merkezinden polikliniğe çevirdi. 2010 yılından beri poliklinik olarak çalışıyoruz.

 

Estetiğe bakış açınız nedir, tıbbi olarak estetik anlayışınızı bize anlatır mısınız?

Estetiğe bakış açımız yıllar içinde çok değişti. Daha önceden herkesin aklında özellikle botoks ile ilgili yılan zehiri, kaşlar çok yukarıda, şaşırmış ifade gibi rahatsızlıklar vardı. Biz uluslar arası kongrelere de gidiyoruz. Türkiye içindeki kongre ve toplantılara da gidiyoruz. Yeni gelişmeleri takip ediyoruz.

HAYAL SATMIYORUZ

Kişiyi 10 yaş daha genç göstermek değil, yaşının en iyisi haline getirmek ve bunu doğal şekilde yapmak günümüzde bütün dünyada kabul gören benimde benimsediğim estetik bakış açısı oldu. Öncelikle insanların doğal görünmesi istiyoruz. 70 yaşındaki birisi 40 yaşındaki insanin sahip olduğu elmacık kemiğine sahip olamaz. Yanaklara dolgu vererek olabiliyor ama cildin bütünü değerlendirmezseniz çok garip bir görüntü ortaya çıkıyor. Estetikle ilgili önceliğimiz bütünsel yaklaşım ve öncelikle doğal bir görünüm olmasıdır. Hayal satmamaya çalışıyoruz. Yani bizim işimiz medikal olarak tıbbi olarak insanların sağlıklı yaş almasını sağlamak. Kendi yaşının iyisi olsun, kendini daha iyi hissetsin. Özellikle Antalya bölgesinde yaz aylarının uzun olması, güneşin etkisinin çok fazla olması nedeniyle mevsim geçişlerinde ciltte kuruma, çok fazla leke sorunları oluşmakta. Biz bütünsel olarak yaklaşıyoruz. Hastanın kaş arasındaki çizgisini giderelim ya da dudaklarına dolgu yapalım şeklinde bakmıyoruz. Hem cildi nemlendirelim, hem lekeleri azaltalım, daha doğal ve hastanın kendini iyi hissedeceği bir tedavi uygulayalım şeklinde yaklaşıyoruz. Tüm dünyada da bu şekilde oluyor. Sosyal medyada yapılan araştırmalarda olsun, büyük araştırma şirketlerinin yaptığı araştırmalarda 20 yaşından 70 yaşına kadar olan insanlara nasıl görünmek istiyorsun diye sordukları zaman öncelikle herkes daha genç görünmek istiyor, sağlıklı görünmek istiyor ve çekici görünmek istiyor. Biz bu 3 unsura da estetik olarak yaklaşmak istiyoruz.    

 

Polikliniğinizde ne gibi işlemler yapılıyor?

Biz Almina Polikliniği ve Almina Estetik olarak cerrahi olmayan her türlü medikal estetik işlemi yapıyoruz. Bunlar arasında botoks var, dolgu var. Dolgu dediğimiz zaman yanakların doldurulması, dudakların doldurulması, ağız kenarındaki çizgilerin doldurulması, yüze hacim verilmesi, göz altındaki yağ kaybına bağlı çöküntünün doldurulması işlemi yapılıyor. Daha sonra cildin kalitesini arttırmaya yönelik ürünlerle mezoterapi (orta deri tedavisi) dediğimiz işlemi yapıyoruz. Mezoterapi yüze çeşitli vitaminlerin ve minarelerin enjekte edilmesidir.  Enjekte istemeyen kişilere cihazla ve serumlarla bu işlemi yapıyoruz.

BABY FACE BEAUTY

Yine bütünsel yaklaşımla cilt lekelerinin azaltılması, cilt kalitesinin arttırılması için yeni teknoloji cihazlar getirtiyoruz.  En yeni olarak Baby Face Beauty denilen bir uygulamayı getirdik. Onunla da cilt lekesini azaltıyoruz, elastikiyetini arttırıyoruz, ince kırışıkları gideriyoruz. Antalya’da dövme yaptırmak ve kalıcı makyaj yaptırmak çok yaygınlaştı. Ancak bir süre sonra insanlar dövmeden sıkılabiliyor. Kalıcı makyaj ise istediğiniz gibi olmuyor ya da rengi atıyor. 2 yıl önce yaptırdığınz kaş şu anda modası geçmiş oluyor. Dövmeleri ve  kalıcı makyajları lazerle siliyoruz, tedavisini yapıyoruz. Vücut olarak da bölgesel incelme isteniyor. Selülit giderme ve bölgesel incelme sağlayan yeni cihazlarımız ve enjeksiyon yöntemlerimiz var. Ayrıca cilt bakımları da önemli oluyor. Özellikle Antalya gibi sıcak iklimde cilt kuruluğuna çok rastlanıyor. Nem verme ve canlandırma sağlayarak profesyonel olarak cilt bakımları yapıyoruz.   

 

Kalite standardınızı anlatır mısınız?

Biz kurulduğumuz zaman kalite standardımızı şu şekilde oluşturduk ve öyle de devam ediyoruz:  Bizim kliniğimizde epilasyonla ilgili, cilt yenilemeyle ilgili, enjeksiyonla yapılan işlemlerle ilgili hep en iyi cihazlar ve en iyi ürünler kullanıyoruz. Daha ucuzu bir şey yapma çabamız yok. Hipokrat'ın  “Önce zarar verme” diye bir sözü var. Biz hiç kimseye zarar vermiyoruz. Geçmişte de örnekleri oldu, dudağa yanlış madde verildiği için Türkiye gündemine oturdu, hem de orada uygulamayı yaptıran bir hemşireydi. Biz doğru yere doğru ürünü uyguluyoruz. Doğru sorun için doğru cihazla doğru işlem yapmayı kalite standardı haline getirdik. Yenilikleri takip ediyoruz. Yeni teknolojiler çıktığı zaman yeni ve güvenli ürünleri bünyemize katıyoruz. Kalite standardımızı bu şekilde oluşturduk.

 

Tedavilerinizde öncelikleriniz nelerdir?

Estetik çok göreceli bir kavram. Çok değişik yaş gruplarından hastalarımız var. Bence insanın kendini iyi hissetmesi çok önemli… Mesela burada bize danışanlarla görüşmelerimizde görüş farklılıkları ortaya çıkıyor. Benim bakış açıma göre yüzünde veya vücudumda başka bir bölgede işlem yapılması gerektiğini düşünürken hasta sadece dudağını dolgunlaştırmayı talep ediyor. Biz bu tarz farklı bakış açılarıyla karşılaştığımız zaman kendi bilgi, tecrübemizle ve karşılıklı fikir alış verişi ile onlar için en güzelini yapmaya çalışıyoruz. İlla ki benim dediğim olsun ya da onun dediği olmasın şeklinde değil. Ben herkese bu şekilde danışmanlık yapmak istiyorum. Yüzünde gördüğüm, onu daha iyi hissettirecek uygulamalar için ikna etmeye çalışıyoruz.

TEDAVİYİ TAKVİME BAĞLIYORUZ

Bir de estetik artık bir takvime oturtuldu artık. Nasıl siz bir yıl içinde saç bakımını belirli periyotlarla yapıyorsanız,  boyatıp kestirip çeşitli bakımlar yaptırıyorsanız aynı şekilde cildinde periyodik bakıma ihtiyacı var. Özellikle yüz bizim sosyal olarak ilk göz önünde olan bölgesi. Yüzün iyi olması; hem insanların kendi iyi hissetmesini sağlıyor, hem de kendine olan güvenini arttırıyor. Biz nasıl bir takvim uygulamamız gerektiğine yönelik fikirlerimizi söylüyoruz. Örneğin botoks için gelen hastaya onun haricindeki bölgelere de destek yapılarak daha iyi sonuç alınacağını anlatıyoruz.  Hastalarımız da bu durumdan çok memnun oluyorlar.

 

Estetik tedaviye başvuran erkeklerin sayısında artış var mı?

Erkekler de çok yoğun olarak kişisel bakımlarına önem veriyorlar. Biliyorsunuz her geçen gün yeni bir spor salonu ve pilates salonu açılıyor. Bunlardan yararlanan erkeklerin sayısı da fazla. Bizim kliniğimize başvuranların yaklaşık yüzde 35-40’ı erkeklerden oluşuyor. Erkekler lazer epilasyona da, kişisel bakıma da yani botoks dolgu ve diğer tedavilerde de erkeklerin oranı git gide artıyor. Çok hızlı yaşıyoruz artık. Bu yüzden kısa zamanda maksimum verimi almaya çalışıyoruz. Kişisel bakımda erkeklerin ve kadınların uygulamalarıyla ilgili düşüncelerim şöyle ki: Hepimizin bir acelesi var. Uygulamaların çabuk ve etkili ve sonucun en iyi olmasını istiyoruz. Ama estetik pazarı tüm dünyada en hızlı büyüyen pazar. Her yeni trend herkese hitap etmeyebiliyor ama o yeniliği de bir şekilde kişiye uygun hale getirmek gerekiyor. 

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 İstanbul Başakşehir 13 9 3 1 14 30
2 Kasımpaşa 13 8 1 4 10 25
3 Galatasaray 13 7 3 3 8 24
4 Beşiktaş 13 6 3 4 7 21
5 Yeni Malatyaspor 13 6 3 4 6 21
6 Atiker Konyaspor 14 5 6 3 5 21
7 MKE Ankaragücü 14 6 2 6 -1 20
8 Antalyaspor 13 6 2 5 -3 20
9 Trabzonspor 13 5 4 4 2 19
10 Göztepe 13 6 0 7 -1 18
11 Bursaspor 13 3 7 3 1 16
12 Demir Grup Sivasspor 13 3 6 4 -4 15
13 Aytemiz Alanyaspor 14 5 0 9 -9 15
14 Erzurum BB 13 3 5 5 -3 14
15 Fenerbahçe 13 3 4 6 -5 13
16 Akhisarspor 13 3 3 7 -9 12
17 Kayserispor 13 3 3 7 -12 12
18 Çaykur Rizespor 14 1 7 6 -6 10
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 34 20 9 5 30 69
2 MKE Ankaragücü 34 18 9 7 21 63
3 Boluspor 34 18 6 10 23 60
4 Ümraniyespor 34 17 8 9 14 59
5 Erzurum BB 34 14 11 9 12 53
6 Gazisehir Gaziantep FK 34 15 8 11 19 53
7 Altınordu 34 15 8 11 10 53
8 Balıkesirspor 34 16 7 11 10 52
9 İstanbulspor 34 14 8 12 6 50
10 Vartaş Elazığspor 34 13 9 12 9 48
11 Giresunspor 34 13 8 13 6 47
12 Adanaspor 34 12 7 15 -15 43
13 Adana Demirspor 34 11 8 15 -3 41
14 Eskişehirspor 34 12 8 14 7 41
15 Denizlispor 34 10 8 16 -4 38
16 Samsunspor 34 7 15 12 -14 36
17 Manisaspor 34 7 3 24 -49 12
18 Gaziantepspor 34 2 4 28 -82 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 34 23 7 4 48 76
2 Menemen Belediyespor 34 22 8 4 42 74
3 Afjet Afyonspor 34 21 7 6 31 70
4 Sivas Belediyespor 34 19 10 5 28 67
5 Keçiörengücü 34 19 7 8 36 64
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 11 7 26 59
7 İnegölspor 34 17 8 9 12 59
8 Sarıyer 34 13 5 16 -1 44
9 Tokatspor 34 11 10 13 -8 43
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 9 14 -3 42
11 Kastamonuspor 34 12 4 18 -3 40
12 Eyüpspor 34 11 6 17 -10 39
13 Tuzlaspor 34 10 8 16 -9 38
14 Bodrumspor 34 10 8 16 -14 38
15 Amed Sportif 34 10 10 14 -4 37
16 Bucaspor 34 10 9 15 -9 36
17 Korfez SK 34 4 4 26 -48 13
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 1 32 -114 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 34 19 9 6 30 66
2 Bandırmaspor 34 19 7 8 22 64
3 Gümüşhanespor 34 19 7 8 25 64
4 Sanliurfaspor 34 19 6 9 21 63
5 Sakaryaspor 34 17 10 7 15 61
6 Bugsaşspor 34 15 11 8 20 56
7 Hacettepe Spor 34 15 11 8 16 56
8 Konya Anadolu Selçukspor 34 15 10 9 7 55
9 Niğde Belediyespor 34 14 7 13 -1 49
10 Kırklarelispor 34 11 9 14 -9 42
11 Kahramanmaraşspor 34 9 12 13 -14 39
12 Zonguldak Kömürspor 34 9 11 14 -14 38
13 Pendikspor 34 9 10 15 -13 37
14 Fethiyespor 34 8 12 14 -9 36
15 Fatih Karagümrük 29 9 4 16 -13 31
16 Nazilli Belediyespor 34 7 8 19 -24 29
17 Karşıyaka 34 6 9 19 -22 21
18 Silivrispor 34 2 11 21 -34 17

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık