Kemer’e en iyi hizmeti ben veririm

AYIŞIĞI Dergisi’ne gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Çok sevdiğim Cumhuriyet Halk Partisi’nde düz bir üye olmak da benim için bir onurdur. Görev nerede verilirse orada yaparız. Ama bence,  benim dışımda Kemer’e en iyi hizmeti verecek bir isim yok. Bu konuda iddialıyım” dedi.

Kemer’e en iyi hizmeti ben veririm
  • 01 Ocak 2018, Pazartesi 3:26

AYIŞIĞI Dergisi’ne konuşan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, turizm, siyaset ve gündemdeki konularla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. CHP’ye geçiş süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Gül, düşürülen Rus uçağının pilotunun ailesine ev hediye etme teklifinin perde arkasını ve belediye başkanlarına uygulanan yurt dışı yasağının etkilerini de anlattı. İşte Başkan Gül’ün açıklamalrı:

 

ADAY OLMADIM, ADAY GÖSTERİLDİM

Kemer’e güçlü, sözünün arkasında duran birinin belediye başkanı olması gerekiyor. Halk bizi böyle görüyor. 2009 seçimlerinde halkın talebiyle aday olduk , “Sana Kemer’de ihtiyaç var” dediler. 2009’a kadar olan seçimlerde hep kendim aday olmuştum. Ancak 2009’da MHP tarafından aday gösterildim. MHP’den önce Kemer halkı bize aday görmek istediklerini söylediler. Daha sonra partiden teklif geldi. MHP bize adaylık teklif etti. Açık ara farkla başkan seçildim. MHP’de başkanlık yapmış olsam da Atatürk milliyetçisi olarak göreve devam ettim. Bizim yüreğimizdeki Atatürk sevgisini ve Atatürk milliyetçiliğini kimse söküp alamaz.

 

CHP’YE DÖNMEK BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ONUR

Ben iddialıyım Kemer’de kendisini yetiştirmiş benim kadar siyaset bilen kimse yok.  Kendimi Kemer için yetiştirdim, kendimi Kemer için hazırladım. Bir dönem daha başkanlık yapmak istiyorum. Bunu Cumhuriyet Halk Partisi saflarında yapmak istediğim için Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçme talebimi ilettim. O dönemki İl Başkanı Semih Esen’i aradım ve “Bir çayını içmeye geleceğiz” dedim. Bu görüşmede sosyal demokrat belediyecilik üzerine konuştuk. 2 saate yakın sohbet ettik. Birkaç ay sonra İl Başkanı birlikte yemek yeme teklifini iletti. Kemer’de yemekte bir araya geldik. Genel merkezle görüştüğünü söyledi ve bizimle çalışma taleplerini iletti. Ancak birkaç gün sonra başka bir olay patladı. Büyükşehir’deki bir meclis üyesi konusunda kriz nedeniyle Semih Esen görevden ayrıldı. Bizim transfer konusu bir süre sürüncemede kaldı. Bu süreçte Kemer’den birçok isim CHP’ye geçmemiz için müdahil oldu. Araya referandum süreci girdi. Nihayet geçtiğimiz mayıs ayında TBMM’de yapılan grup toplantısında çok muhteşem ve bize onur veren bir törenle yuvaya dönüşümüz gerçekleşti. CHP’den ayrılırken mağdur olarak ayrılmıştık. Geçmişte terbiyesini aldığımız çatıya döndük. Bu terbiyemizi devam ettiriyoruz.

 

BİR DÖNEM DAHA İSTİYORUM

Sevdiğimiz bu partide düz bir üye olmak da onurdur, yönetimde yer almak ya da belediye başkanlığı yapmak da bir onurdur. Görev nerede verilirse orada yaparız. Partimizin sorumlulukları var. Hangi noktada görev yapmamız gerekirse yaparız. Görev verilmezse de genel merkezin takdiridir. Partimiz bizi aday göstermezse fikrimizle destek oluruz. Ama bana göre benim dışında Kemer’e en iyi hizmeti verecek bir isim yok. Bu konuda iddialıyım. Bir dönem daha görev yapmak istiyorum. Partimin Büyükşehir’de de seçimi alması için elimden geleni yaparım. Kim aday gösterilirse gösterilsin partimize Büyükşehir Belediyesi’ni kazandırmak için çalışacağım.

 

YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI KALDIRILSIN

Turizmde yaz sezonunun bitmesiyle gelecek yaz için hazırlıklara şimdiden başladık. Fuar takvimimizi belirledik. 19 turizm fuarına gideceğiz. Kemer’de köylerimizdeki insanlarımız dahi tanıtımın önemini çok iyi anladı. Önce mahallesine hizmet istiyor, ardından tanıtım istiyor. Kemer Belediyesi olarak bu kış dönemi 17 ayrı ülkedeki fuarlara katılacağız. Ancak OHAL nedeniyle belediye başkanlarının yurt dışına çıkışı izne bağlı. Burada Antalya Valimize ve Bakanımıza tekrar seslenmek istiyorum. Turizm bölgelerindeki belediye başkanlarının turizm fuarlarını katılmasının önündeki engelleri kaldırsınlar. Bizlere uygulanan yurt dışı yasağı kaldırılsın. Haziran ayında Moskova’da düzenlenen Büyük Türkiye Fuarı’na gitmek üzere yola çıkmıştım Ancak iznimiz olmadığı için Havalimanı’ndan geri döndük.  Turizm fuarlarında ilçe belediye başkanı olarak bulunmam gerekiyor. Çünkü ilçe belediye başkanı olarak bulamadıktan sonra 20 bin broşür dağıtsak da çok faydası olmuyor. Bu ülke turizmi için gerekli. Sayın Valimiz, Sayın Bakanımızdan yurt dışına çıkış izni konusunda destek bekliyorum.

 

EV TEKLİFİ YERİNDE BİR KARARDI

Rus uçağının düşürülmesi sonrası ölen pilotun ailesine Kemer’de bir ev vermeyi teklif ettiğimizde dünya basınında yer aldık. Ben turizmin içinden gelen bir insanım. Barmenlikten kuyumculuğa, garsonluktan otel işletmeciliğine hepsini yaptım. Rus turistin gelmemesi demek Kemer ekonomisinin bitmesi anlamına gelir. Uçak düşürme krizi yaşanırken otelcilerimizde ve turizmcilerimizle oturup ‘ne yapabiliriz?’ diye düşündük. Bu teklifimiz bazı çevrelerden olumsuz tepki alırken birçok çevrede büyük takdir topladı. İstanbul’dan bir profesör aradı, “Siz bir ilki gerçekleştiriyorsunuz. Dünyada ilk kez bir savaş mağduruna ödül veriyorsunuz” dedi. Biz bunun Kemer’in ekonomisine katkı olsun diye yapmıştık. Ama dünyada yankı buldu. Japonya’dan Amerika’ya hatta Fas’a kadar canlı yayınlar yapıldı.  Antalya’ya Ankara’dan bakarak olmuyor. Antalya’yı yaşayanlar bilir, turizmi yaşayanlar bilir. Sorunlarımızı da biz iyi biliyoruz. Bu çıkışımız sonrası MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy yanımıza geldi. Genel Başkanla görüştüğünü söyledi. “Bu teklifini geri çekeceksin” dedi. Ben ise “Tükürdüğümü yalamamam” dedim. İl Başkanı Aksoy, “O zaman oradaki Türkmenlere 2- 3 tır yiyecek göndereceksin” dedi. “Elbette gönderirim, ancak 2-3 ay sonra gelin gönderelim. Çünkü bu teklifin hemen arkasından gönderirsen bunun adı 'yalakalık' olur dedim. Biz böyle bir şey yapmayız. Ancak 2-3ay sonra yardım gönderebiliriz” dedim. “O zaman görevden alınırsınız” dediler. Ancak taviz vermedim. Bu evi elbette belediye almayacaktı. Otelciler ve turizmciler, buradaki taksiciler, dernek başkanları ve esnaflar toplanıp birlikte karar aldık. Bir villa alacaktık. Çünkü apartman dairesi yakışmazdı. Daha sonraki süreçte Sayın Cumhurbaşkanımız Rusya’ya gittiğinde de ölen pilotun ailesine yardım teklif etti. Bunu ilk yapan ise biz olduk. Şu anda bile  teklifi kabul ederlerse pilotun eşine bir villa vermeye yine hazırız.

 

ÇAMYUVA SAHİL PROJESİ

Çamyuva’da büyük bir projeyi hayata geçirdik. 30 Ağustos’ta açılışını yaptığımız Çamyuva Zafer Parkı’nda her şeyi (elektrik direkleri ve tablaları hariç) belediye çalışanı arkadaşlarımız ürettiler. Artık öyle bir belediyemiz var ki kendi ihtiyacını kendisi üretiyor. Parke taşlarını kaldırım taşlarını kendi taş fabrikamızda ürettik. Altyapısını ve peyzajını da kendi personelimiz yaptı.  Önce ‘biz bunu ihaleye çıkaralım’ dedik ve yaklaşık 3,5 milyon liralık maliyet çıktı. Biz belediye olarak kendimiz yaptık ve 800 milyon liralık bir rakama mal ettik. Burada yeni bir cazibe merkezi oluşturduk, Biz sosyal demokrat bir belediyecilik anlayışına sahibiz.  ‘Sahil herkesin hakkıdır’ diyoruz. Kemerliler, otel misafirleri ve ilçeye gelen tüm turistler buradan yararlanma hakkına sahiptir. Sahiller hepimizin ortak malıdır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizden aldığımız Cumhuriyet bayrağını inşallah çocuklarımıza ve torunlarımıza alnımızın akıyla bırakacağız. Kuzdere’de büyük bir kültür ve alışveriş merkezi yapıyoruz. Bu merkezin içinde 3 tane sinema, kültür salonu, spor salonu, 300 kişilik toplantı salonu, düğün salonu, kapalı yüzme havuzu, dualı ve sohbetli düğünlerin yapılması için bir salon ve ibadethane yer alacak. İnşallah 2018 yılının başında temelini atacağız

 

3.610 ÇOCUĞUMUZA BİSİKLET VERDİK

Görev alanımıza girmemesine karşın eğitime destek için çok önemli bir bütçe ayırıyoruz. Her yıl 5’incı sınıf öğrencilerimize tablet, 6’ıncı sınıf öğrencilerimize bisiklet dağıtıyoruz. Bu yıl da ilçemizde tüm ortaokullardaki törenleri tamamladık. Kemer’de Bisikletsiz Çocuk Kalmayacak Projesi’ kapsamında önceki yıllarda 2 bin 775 öğrenciye bisiklet dağıtmıştık. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında da 8 ortaokuldaki 835 öğrencimize bisiklet hediye ettik. Belediyemiz tarafından bugüne kadar öğrencilere hediye edilen bisiklet sayısı 3 bin 610’a ulaştı. Bu hediyeleri geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın başarısını teşvik etmek için veriyoruz. Onlardan isteğimiz derslerini iyi çalışmalarıdır.

 

NEŞE GÜL’ÜN PROJELERİ

Başka birçok projemiz var. Neşe hanımın (Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün eşi Neşe Gül) öncülük ettiği önemli projelerimiz olan Hoş Geldin Bebek Projesi ve Çöp Konteynerini Kendin Boya Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Hoş geldin Bebek Projesi ile Kemer’de tüm yeni doğan çocukların ailelerini ziyaret ediyoruz. Onlara bebekleriyle birlikte mutlu bir ömür diliyoruz. Ayrıca yine Neşe hanımın öncülüğünde Kemerli bayanlara yoga kursları veriliyor. Bu projemiz de yoğun ilgi görüyor. Ayrıca 65 yaş üstü vatandaşlarımızın doğum günlerinde evlerinde sürpriz yaparak birlikte pasta kesiyoruz. Hasta nakil ambulansımızı da hizmete soktuk. Daha önce 13 binden fazla hemşerimize hastanelere götürmüştük. Şimdi bu nakil ambulansımızla yatalak hastaları da hastaneye götüreceğiz. Tüm hizmetlerimiz Kemer’e hayırlı olsun

 

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 İstanbul Başakşehir 13 9 3 1 14 30
2 Kasımpaşa 13 8 1 4 10 25
3 Galatasaray 13 7 3 3 8 24
4 Beşiktaş 13 6 3 4 7 21
5 Yeni Malatyaspor 13 6 3 4 6 21
6 Atiker Konyaspor 14 5 6 3 5 21
7 MKE Ankaragücü 14 6 2 6 -1 20
8 Antalyaspor 13 6 2 5 -3 20
9 Trabzonspor 13 5 4 4 2 19
10 Göztepe 13 6 0 7 -1 18
11 Bursaspor 13 3 7 3 1 16
12 Demir Grup Sivasspor 13 3 6 4 -4 15
13 Aytemiz Alanyaspor 14 5 0 9 -9 15
14 Erzurum BB 13 3 5 5 -3 14
15 Fenerbahçe 13 3 4 6 -5 13
16 Akhisarspor 13 3 3 7 -9 12
17 Kayserispor 13 3 3 7 -12 12
18 Çaykur Rizespor 14 1 7 6 -6 10
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 34 20 9 5 30 69
2 MKE Ankaragücü 34 18 9 7 21 63
3 Boluspor 34 18 6 10 23 60
4 Ümraniyespor 34 17 8 9 14 59
5 Erzurum BB 34 14 11 9 12 53
6 Gazisehir Gaziantep FK 34 15 8 11 19 53
7 Altınordu 34 15 8 11 10 53
8 Balıkesirspor 34 16 7 11 10 52
9 İstanbulspor 34 14 8 12 6 50
10 Vartaş Elazığspor 34 13 9 12 9 48
11 Giresunspor 34 13 8 13 6 47
12 Adanaspor 34 12 7 15 -15 43
13 Adana Demirspor 34 11 8 15 -3 41
14 Eskişehirspor 34 12 8 14 7 41
15 Denizlispor 34 10 8 16 -4 38
16 Samsunspor 34 7 15 12 -14 36
17 Manisaspor 34 7 3 24 -49 12
18 Gaziantepspor 34 2 4 28 -82 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 34 23 7 4 48 76
2 Menemen Belediyespor 34 22 8 4 42 74
3 Afjet Afyonspor 34 21 7 6 31 70
4 Sivas Belediyespor 34 19 10 5 28 67
5 Keçiörengücü 34 19 7 8 36 64
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 11 7 26 59
7 İnegölspor 34 17 8 9 12 59
8 Sarıyer 34 13 5 16 -1 44
9 Tokatspor 34 11 10 13 -8 43
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 9 14 -3 42
11 Kastamonuspor 34 12 4 18 -3 40
12 Eyüpspor 34 11 6 17 -10 39
13 Tuzlaspor 34 10 8 16 -9 38
14 Bodrumspor 34 10 8 16 -14 38
15 Amed Sportif 34 10 10 14 -4 37
16 Bucaspor 34 10 9 15 -9 36
17 Korfez SK 34 4 4 26 -48 13
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 1 32 -114 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 34 19 9 6 30 66
2 Bandırmaspor 34 19 7 8 22 64
3 Gümüşhanespor 34 19 7 8 25 64
4 Sanliurfaspor 34 19 6 9 21 63
5 Sakaryaspor 34 17 10 7 15 61
6 Bugsaşspor 34 15 11 8 20 56
7 Hacettepe Spor 34 15 11 8 16 56
8 Konya Anadolu Selçukspor 34 15 10 9 7 55
9 Niğde Belediyespor 34 14 7 13 -1 49
10 Kırklarelispor 34 11 9 14 -9 42
11 Kahramanmaraşspor 34 9 12 13 -14 39
12 Zonguldak Kömürspor 34 9 11 14 -14 38
13 Pendikspor 34 9 10 15 -13 37
14 Fethiyespor 34 8 12 14 -9 36
15 Fatih Karagümrük 29 9 4 16 -13 31
16 Nazilli Belediyespor 34 7 8 19 -24 29
17 Karşıyaka 34 6 9 19 -22 21
18 Silivrispor 34 2 11 21 -34 17

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 16.12.2018 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık